Články

13. 9. 2017

Poslední úspěchy Wozniacké

I hotoví tenisté někdy potřebují upravit techniku. Jako třeba Caroline Wozniacká. Přestože spolupráce bývalé světové jedničky s koučem Davidem Kotyzou trvala krátce, zásadně změnil její forhend, což ji přivedlo k pozdějším úspěchům. V analýze rozebíráme, co a proč Kotyza na forhendu Dánky upravil.
7. 10. 2016

Psychika OK a KO

ANEB CO V ZÁPASE NEJVÍCE ROZHODUJE - Zápas, na který se oba hráči připravovali, začíná a neviditelné se brzy stává viditelným; kdo se na střet psychotaktik připravil lépe a kdo hůř? Projeví se to hned v prvních dvaceti minutách, což obvykle bývají čtyři či pět gamů. Kvalita se ukáže ve vyšší produktivitě a menším počtu chyb při rozhodování. Nebo také v tom, jestli se hráč snaží aktivně body ukončovat a přitom ví, že to je lepší varianta, nebo si spíše počká na chyby soupeře.
13. 5. 2016

Break2win z pohledu špičkových trenérů: David Kotyza, David Kunst, Petr Pála

Snem každého trenéra je mít k dispozici použitelný nástroj, který mu dává nespornou výhodu nad jiným trenérem, a umožňuje porážet soupeře tím, že „ví více než ti druzí“.
13. 5. 2016

How Top Coaches in the Czech Republic See the Break2win App: David Kotyza, David Kunst, and Petr Pala

A dream of every tennis coach is to have a tool that gives themselves advantages over other tennis coaches and enable them to beat opponents by “knowing more about others.”
30. 3. 2016

Tenisová matematika

Organizace tenisových soutěží zajišťuje, že v zápasech hrají přibližně stejně silní soupeři. Nesetkávají se profesionál s amatérem, dospělý s žákem, muž se ženou atd.
11. 1. 2016

Jak porazit Djokoviče?

Rozebrali jsme deset zápasů světové jedničky v roce 2015
24. 11. 2015

FedCup 2. hrací den - Plíšková : Pavljučenkovová, 6:3;6:4

Čtvrtá dvouhra finále FED CUP 2015 se hrála za pro Česko nepříznivého stavu 1:2 a utkaly se v ní dvojky obou týmů. Před Karolínou stála poprvé v její FED Cup kariéře povinnost vyhrát. Zhostila se jí na jedničku, i když to udělala po svém.
23. 11. 2015

FedCup 2. hrací den - Kvitová : Šarapovová, 6:3;4:6;2:6

V třetí dvouhře finále FED CUP 2015 se utkaly jedničky obou týmů, které není třeba zvlášť představovat. Obě celkem bezpečně po dobrých výkonech získaly v sobotu pro svůj tým povinné body a jejich střetnutí bylo považováno za vrchol finále a mělo mít rozhodující vliv na celkový výsledek.
23. 11. 2015

FedCup 1. hrací den - Šarapovová : Plíšková, 6:3;6:4

V druhé dvouhře finále FED CUP 2015 se utkaly hráčky s velmi dobrou aktuální formou. Maria hrála semifinále turnaje mistryň v Singapuru, Karolína finále WTA Elite Trophy, kde jenom těsně prohrála s Venuse Williamsovou.
22. 11. 2015

FedCup 1. hrací den - Kvitová : Pavljučenkovová, 2:6;6:1;6:1

V první dvouhře finále FED CUP 2015 se utkaly hráčky, za nimiž stály skvělé výsledky z posledních týdnů. Petra hrála finále turnaje mistryň v Singapuru, Anastasia finále v Moskvě. O Petře se ale říkalo, že je nejisté, jak je na tom s kondicí, o Anastasii naopak, že to může být černý kůň finále. Duel ale nakonec nijak vyrovnaný nebyl, žebříčkový rozdíl 22 míst byl zcela zřetelný. Podívejme se na zápas podrobněji.
19. 11. 2015

Tajemství Agnieszky R.

S pomocí Break2win jsme rozebrali bitvy Radwaňské s Kvitovou
19. 11. 2015

Zakončovat nebo nezakončovat?

Rozbor taktiky utkání Murray vs. Dimitrov v osmifinále v Cincinnati (4:6, 7:6, 7:5)
18. 11. 2015

Taktika pod lupou

Taktika ho podržela, takticky zcela nezvládnutý zápas, na podání měl dobrou taktiku, taktika hry se průběžně měnila, takticky jí nevyšel začátek rozhodujícího setu, atd. Takové věty často slýcháme od hráčů, trenérů či komentátorů. Co ale vlastně míní slovem taktika? Taktika je slovo, které každý používá, ale rozumí mu každý stejně?
17. 11. 2015

Průlomová cesta k vítězstvím?

Jakkoli existuje řada nejrůznějších statistik, obdobný nástroj pro analýzu tenisového zápasu ve světě tenisu, a to i profesionálního, nenajdete. Pokud pátráte po tom, proč váš talentovaný syn či dcera prohrává některé, třeba vyrovnané zápasy, v čem chybuje a kde je zakopaný pes, pak aplikace s názvem Break2win vám může dát odpověď. Stačí se s ní seznámit, naučit se ji ovládat a třeba se začnete divit, čeho jste si nevšimli ani vy, ani trenéři. Tennis Arena vám představuje projekt, jehož autoři chtějí oslovit tenisový svět. Od žáků po profesionály...